ПРАЦЮЄМО НА МАЙБУТНЄ СПІЛЬНО: БЕРЕЗІВКА І АРТІК МІСТА-ПОБРАТИМИ

Дата: 10.02.2022 16:49

3 лютого між Березівською міською радою (Україна) і Муніципалітетом міста Артік (Вірменія) була підписана УГОДА ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПОБРАТИМСЬКИХ ВІДНОСИН. З цією метою до Вірменії вирушили Березівський міський голова Валерій Григораш, депутати Одеської обласної ради Князь Хачатрян та Микола Біб, голова Березівської райради Віталій Мосійчук.

Це важливий крок у взаємовигідній співпраці з нашими друзями. Так, саме друзями, бо Україна та Вірменія співпрацюють із 1996 року.

Меморандум, зокрема, передбачає співпрацю та обмін досвідом у наступних галузях:

• здоров’я та безпека;
  • навколишнє середовище;
  • міська інфраструктура та розвиток;
  • поводження з відходами;
  • безпека харчових продуктів;
  • водопостачання та водовідведення;
  • громадські парки;
  • розвиток інфраструктури;
  • молодь та соціальна інклюзія;
  • торгівля та інвестиції;
  • фінансовий менеджмент;
  • транскордонне та міжнародне співробітництво;
  • підтримка позитивного іміджу країни за кордоном;
  • розвиток громадського суспільства;
  • надходження прямих іноземних інвестицій;
  • туризм;
  • мистецтво і культура, тощо.

В ході робочої зустрічі були затверджені основні напрями роботи на 2022 рік, а саме:

• обмін студентами та школярами для ознайомлення з культурою та історією міст;
  • літні мовні табори;
  • обмін спортивними делегаціями;
  • підвищення кваліфікації, обмін фахівцями (зокрема з вивчення роботи лікарів загальної практики та сімейної медицини);
  • розробка концепцій та написання спільних проектів, а також їх реалізація в рамках Спільної Операційної Програми «Басейн Чорного моря 2021-2027 роки»;
  • підвищення конкурентоспроможності підприємств міст-побратимів, створення мережі (проведення ярмарки);
  • розробка стратегії комунікації, брендингу, маркетингу та торгової марки в містах-побратимах.

Меморандум стане запорукою започаткування нових традицій у відносинах між містами, залучення до міжнародної співпраці молоді та суспільних лідерів, втілення цікавих та корисних українсько-вірменських проєктів у сфері туризму, культури, освіти та економіки.