ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Дата: 22.02.2022 16:00

Шановні жителі Березівської міської територіальної громади, у зв’язку з надходженням на адресу Міської ради, листа Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кремня від 8 лютого 2022 року, інформуємо Вас, що 16 липня 2022 року набирає чинності стаття 188-52 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою за порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», зокрема, в частині застосування державної мови у сфері інформації для загального ознайомлення та реклами, на порушників буде накладатися штраф у розмірі від 200 – до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн.) або попередження, якщо порушення вчинене вперше. За повторне протягом року вчинення порушення на порушників буде накладатися штраф у розмірі від 500 до 700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8500-11900 грн.).

Вимогами статті 28 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачено, що інформація для загального ознайомлення (оголошення, зокрема ті, які містять публічну пропозицію укласти договір, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування) подається державною мовою, якщо інше не встановлено цим Законом.

Відповідно до статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та статті 6 Закону України «Про рекламу» мовою реклами в Україні є державна мова.

Тому, з метою уникнення неприємних ситуацій, що можуть виникнути у зв’язку з накладенням штрафів, звертаємось до Вас з проханням, привести свою інформацію для загального ознайомлення та рекламу, що міститься на об’єктах нерухомості, білбордах, рекламних щитах, вивісках, дошках оголошень, табличках та інше, у відповідність до законодавчих вимог. А саме, самостійно здійснити заміну об’єктів інформації для загального ознайомлення та реклами, які викладені недержавною мовою.