Березівська міська рада

Одеської області

Захід присвячений Дню Соборності України

Дата: 20.01.2023 15:24
Кількість переглядів: 152

ШАНОВНА ГРОМАДО!

Прийміть щирі вітання з Днем Соборності України!

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.

Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.

Сьогодні ми згадаємо усіх борців за українську державність, які ціною власного життя віками виборювали право на вільну, незалежну, соборну Україну. Щиро дякуємо кожному, хто нині продовжує справу героїв-патріотів, відстоює територіальну цілісність України.

Бажаю всім миру і злагоди, здоров'я, добробуту, плідної праці на благо держави. Нехай любов до рідного краю об’єднує та згуртовує нас в ім’я соборної, демократичної та процвітаючої України.

Україна соборна. Разом до Перемоги!

Слава Україні та її народу! Героям Слава!

З повагою Березівський міський голова Валерій Григораш.

P.S. Сьогодні біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Березівці відбулося покладання квітів, присвячене цій події. У заході взяли участь секретар міської ради Сергій Шевченко, керівництво району, депутати райради та міської ради, працівники міської ради, трудові колективи установ, організацій міста.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора