МОЖЛИВІСТЬ СКАСУВАННЯ СТАТУСУ ВПО

Дата: 27.03.2023 15:02

Інформуємо внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Протоколу онлайн наради з питань поточного стану подолання наслідків військової агресії рф під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук від 14.03.2023, щодо можливості скасування статусу ВПО.

ЯК ЗНЯТИСЯ ЗІ СТАТУСУ ВПО

Відповідно до ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» дія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи скасовується, якщо особа:

• подала заяву про відмову від довідки;
  • повернулась до покинутого місця постійного проживання;
  • виїхала на постійне місце проживання за кордон.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ

Внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані на території громади, аби знятися з обліку, зобов’язані звернутися в один зі способів:

• особисто подати повідомлення за місцем отримання довідки не пізніше, як за три дні до від’їзду;
  • особисто подати повідомлення протягом трьох днів після повернення до покинутого місця проживання.

Рішення про скасування дії довідки ВПО невідкладно вносять до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ВЧАСНО ЗНЯТИСЯ З ОБЛІКУ

Якщо людина втратила право на отримання допомоги на проживання, то розуміє, що краще з власної ініціативи зупинити нарахування соціальних виплат, бо врешті-решт отримані безпідставно кошти доведеться колись повертати державі.

Рано чи пізно, в процесі взаємообміну інформацією, державні органи виявлять, що перестали існувати підстави для виплати допомоги. Тоді виплачені кошти вважатимуться надміру сплаченими сумами, тож вони будуть стягуватись з особи в добровільному або судовому порядку.

От в яких випадках за Законом № 1706 довідка про взяття на облік ВПО буде скасована, з одночасним внесенням відомостей про це до бази даних:

1. Подача особою заяви про відмову від довідки;
  2. Скоєння особою кримінального правопорушення;
  3. Повернення особи до покинутого місця постійного проживання;
  4. Виїзд особи на постійне місце проживання за кордон;
  5. Виявлення факту подання особою завідомо недостовірних відомостей.