Березівська міська рада

Одеської області

ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО ОКРУГУ ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ПОСИЛЕННЯ ЗАХОДІВ ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РАННЬОКВІТУЧИХ ОБ’ЄКТІВ РОСЛИННОГО СВІТУ

Дата: 28.02.2024 17:54
Кількість переглядів: 78

Проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава та інші перші квіти належать до рідкісних видів рослин, багато з яких занесені до Червоної книги України та під охорону закону. Завдяки відносно теплому лютому, їх цвітіння може розпочатися раніше, що створює загрозу незаконному збиранню, транспортуванню та продажу цих рідкісних рослин.

Відповідно до законодавства України, включаючи закони "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про рослинний світ", "Про Червону книгу України", Державною екологічною інспекцією України розроблено та затверджено План спільних заходів на 2024 рік. Цей план передбачає створення робочих груп і посилення державного контролю за збереженням рідкісних та червонокнижних видів рослин.

Важливо зазначити, що порушення законодавства може мати серйозні наслідки для правопорушників. Згідно зі статтею 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконне придбання, збут та розповсюдження об'єктів рослинного світу тягнуть за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 гривень, а в разі порушення щодо об'єктів рослинного світу, що перебувають у заповідних територіях чи охороняються міжнародними угодами, штраф становить від 1 700 до 3 655 гривень. За кожен незаконно зірваний екземпляр червонокнижної рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення, з розмірами відшкодування, що залежать від виду рослини.

Пам'ятайте, що збираючи та продаючи первоцвіти, ви сприяєте їхньому знищенню, а купуючи — підтримуєте цей процес.

У разі виявлення фактів незаконного збуту рідкісних видів рослин, просимо повідомити Інспекцію на електронну адресу: sw@dei.gov.ua

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора